Uczucie chłodu

Uczucie chłodu może towarzyszyć nam nie tylko w zimne dni. Obniżenie temperatury organizmu może być spowodowane różnymi przyczynami. Nie zawsze można je lekceważyć, ponieważ może być objawem poważnych chorób.

Jeśli jest nam zimno, ale nie jest to uczucie stałe, jest kilka przyczyn, które możemy sami usunąć. Są to: zmęczenie, niewyspanie oraz głód. Chłód towarzyszy nam niekiedy podczas kuracji odchudzającej, jednak powinniśmy przerwać dietę, gdy nasze samopoczucie jest złe.

Uczucie zimna i ból głowy oraz złe samopoczucie, zwłaszcza w godzinach porannych, to objawy niskiego ciśnienia krwi. Można spróbować zmienić tryb życia na nieco bardziej aktywny. Jeśli jednak to nie pomoże, należy udać się do lekarza. Wizyta u specjalisty jest niezbędna także wtedy, gdy uczucie chłodu jest spowodowane lekami. Takie działanie mogą mieć środki przeciwko nadciśnieniu i migrenowym bólom głowy. Uczucie chłodu może pojawić się także przy niedokrwistości. Dlatego należy iść do lekarza, gdy uczucie chłodu zaczęło towarzyszyć nam bez żadnej uchwytnej przyczyny.