Fitness dla seniora

Senior-FitnessĆwiczyć można w każdym wieku, ale niezbędne jest dostosowanie ćwiczeń fizycznych do wieku, stanu zdrowia, kondycji danej osoby. Dbanie o zdrowie w formie aktywności fizycznej jest bardzo ważne w każdym wieku, ale nie można zapominać, że ćwiczenia fizyczne mogą również prowadzić do różnego rodzaju problemów zdrowotnych polegających nawet na drobnych urazach czy kontuzjach.

Fitness kojarzy się z bardzo intensywnym wysiłkiem, ale wiele ćwiczeń odpowiednio dobranych pod kątem możliwości fizycznych danej osoby jest prosta do wykonania i nie obciąża nadmiernie organizmu. Takie ćwiczenia kierowane są między innymi do osób początkujących w zakresie podejmowania się regularnego uczestniczenia w zajęciach fitness. Ćwiczenia takie mogą być również stosowane przez osoby w starszym wieku.
Seniorzy to grupa osób, która ma różne predyspozycje do wykonywania ćwiczeń. Po pierwsze są osoby, które były aktywne fizycznie przez cały okres życia. W przypadku takich osób znacznie szybciej można rozbudować poziom zaawansowania ćwiczeń bez ryzyka urazów. Natomiast osoby, które chcą zacząć aktywność fizyczną w starszym wieku w celu poprawy wydolności, np. w ramach zajęć w Senior Residence czy kondycji powinny rozpoczynać od najprostszych ćwiczeń, by organizm przystosował się do regularnego wysiłku.
W klubach fitness, które posiadają trenerów fitness można liczyć na indywidualne dostosowanie poszczególnych ćwiczeń do możliwości fizycznych danej osoby. Możliwe jest również zdecydowanie się na uczestniczenie w zajęciach grupowych, które są specjalnie kierowane do osób w starszym wieku.

Mieczysław Koleżak

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts

Możliwość komentowania jest wyłączona.