Rodzaje przepukliny

rodzaje-przepuklinyTeoria medyczna wskazuje na to, że przepuklina występuje na skutek przemieszczenia się zawartości jam ciała poza ich rzeczywiste położenie. Do przemieszczenia się dochodzi przez pierwotne albo wtórne otwory. Ogólnie rzecz ujmując, w tego rodzaju dolegliwości nie ma nic pozytywnego. Wiąże się przede wszystkim z bardzo silnym bólem. Dlatego trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, aby ten ocenił stan i zalecił odpowiednie postępowanie. W niektórych przypadkach przepuklina prowadzi do operacji.

Ta jednak jest wykonywana na różne sposoby. Zależy głównie od rodzaju przepukliny. A wyróżnia się między innymi przepuklinę pachwinową i udową. To chyba dwa najpopularniejsze rodzaje, jednak nie jedyne. Nie można zapomnieć również o przepuklinie łonowej. Taka również istnieje i jest równie dokuczliwa. Poza tym jest jeszcze przepuklina pępkowa. Sprawia, że wręcz trudno jest się ruszyć z miejsca, gdy właśnie w części brzusznej łapie niezwykle silny ból. Mówiąc o tej chorobie, trzeba wymienić przepuklinę kresy białej i przepuklinę zasłonową

To jednak i tak jeszcze nie wszystko. Na liście rodzajów przepukliny jest również przepuklina kulszowa. Ogólnie jest tego całkiem sporo i każdą przepuklinę leczy się zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarza specjalisty. Choć nie jest to łatwe, można w końcu wyeliminować te jakże koszmarne dolegliwości i tym sposobem zadbać o swoje zdrowie, które przecież jest najważniejsze. Na każdy rodzaj przepukliny może zachorować każdy człowiek bez wyjątku ze względu na płeć.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts