Gdy boli wątroba

Bóle w dolnej części brzucha mogą wskazywać na występowanie różnych chorób. Mogą być to między innymi bóle wątroby, które związane są z różnego rodzaju chorobami wątroby.

Wątroba jest gruczołem, który spełnia w organizmie szereg istotnych funkcji. W związku z tym jest jednocześnie narażona na różnego rodzaju obciążenia, które mogą przekładać się na choroby. Jedną z najczęściej występujących jest zapalenie tego gruczołu, co w praktyce może objawiać się na różne sposoby.

Jak wspomniano wyżej jednym z objawów chorej wątroby jest to, że wątroba boli. Odczuwamy silne kłucie, które może potęgować się z różną częstotliwością. Ale to nie wszystkie objawy jakie wówczas mogą wystąpić. Jak boli wątroba jest to również często widoczne w postaci jej powiększenia, czy obrzęku. Gdy wątroba boli możemy także przechodzić takie stany jak brak apetytu, czy podwyższona temperatura. Sam gruczoł jest odpowiedzialny za regulację termiczną, a wszelkiego rodzaju wahania temperatury mogą być związane z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu wątroby.

Czy wątroba boli, czy nie, warto od czasu do czasu zrobić sobie badanie tego organu. Jak już wspomniano, różne sytuacje mogą wskazywać na wątroby choroby , ale badanie powinno się przeprowadzać w miarę systematycznie również w celach prewencyjnych. Dotyczy to także sytuacji, które w pierwszej kolejności nie muszą kojarzyć się nam z chorobą akurat wątroby. Przykładem może być brak apetytu, który w praktyce może, choć oczywiście nie musi być związany właśnie z dysfunkcyjnym działaniem tego gruczołu.

 

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts