Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Wiele osób zakładających własną działalność gospodarczą musi wybrać bank, w którym otworzy rachunek przypisany do firmy. Ponieważ jednak specjalne konta dla przedsiębiorców oferuje obecnie niemal każdy funkcjonujący na rynku bank, warto porównać co najmniej kilka propozycji zwracając uwagę na koszty prowadzenia rachunku i opłaty związane z najczęściej wykonywanymi transakcjami.

Dlaczego jest to ważne? Niewielkie sumy wpłacane co miesiąc za korzystanie z konta mogą wydawać się mało znaczącymi wydatkami, jednak po ich zsumowaniu nierzadko okazuje się, że ostateczna kwota w skali roku jest całkiem spora.

Ciekawą propozycją dla przedsiębiorców może okazać się darmowe konto firmowe, zarówno jeśli chodzi o jego otwarcie, jak i prowadzenie. Można też dopytać w przypadku rachunków, które nie są bezpłatne, czy można w jakiś sposób zostać zwolnionym z opłat. Zazwyczaj jest to możliwe np. po wykonaniu określonej liczby transakcji albo przelewów na wymaganą przez bank łączną sumę.

Wśród aktualnych ofert banków znaleźć można i takie, gdzie aktywne korzystanie z konta pozwala uzyskać premię pieniężną. Nie mniej istotna jest też dostępność wpłatomatów i bankomatów, a także opłaty za przelewy do ZUS i US.

Pamiętajmy też, aby konto firmowe było dostosowane do potrzeb konkretnego biznesu – jedni więc będą potrzebować rachunku walutowego, inni zaś poszukują konta z wysokim oprocentowaniem. Tego typu oferty znaleźć można m. in.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts