połączenie kuchni z salonem

Gdy łączy się kuchnia z salonem – porady jak wybrać odpowiednia podłogę

Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, które rozwiązanie jest najlepsze dla połączenia kuchni z salonem, bez uszczerbku dla funkcjonalności i praktyczności. Wyposażenie domu lub pojedynczego pokoju nie może pomijać poszukiwania poczucia harmonii z wykończeniami, takimi jak armatura czy ogólnie elementy dekoracyjne.

W obliczu remontu domu wybór podłóg jest często tym, który zajmuje najwięcej czasu. Gdy tylko zaczniemy badać parkiet, marmur, ceramikę i gres porcelanowy, najczęściej pojawia się tylko jedno pytanie: czy lepsza jest jedna podłoga dla całego domu, czy różne podłogi w zależności od otoczenia?

Jaką podłogę wybrać w połączeniu kuchni z salonem – praktyczne wskazówki

W przypadku otwartej przestrzeni, jeśli kuchnia z salonem jest połączona bezpośrednio, w korespondencji z powierzchnią zajmowaną przez stół i kuchnię można zastosować gres porcelanowy, być może o kontrastujących barwach w porównaniu z parkietem lub nawet płytkami gresowymi. Płytki te mogą odwzorowywać efekt mozaiki i rozet wewnątrz podłogi. W ten sposób zamiast zmuszać do budowania przegrody lub innego elementu dzielącego, podłoga może posłużyć do zróżnicowania przestrzeni według ich funkcji i stylu.

Do połączenia kuchni z salonem najbardziej odpowiednią powłoką jest gres porcelanowy, ponieważ jest to materiał bardzo wytrzymały i nienasiąkliwy.

Parkiet również dobrze komponuje się z gresem, marmurem i kamieniem. Podczas wyboru podłogi do połączenia kuchni z salonem zwróć uwagę na różne współczynniki kupowanych materiałów: dotyczy to przede wszystkim drewna, na które jako materiał żywy wpływają zmiany temperatury i wilgotności.

Kuchnia połączona z salonem – profile

Kiedy chcesz połączyć kuchnię z salonem, zazwyczaj wstawia się profile oddzielające, ale jeśli praca jest wykonywana w sposób fachowy, możemy również zrezygnować z ich stosowania. Istnieją różne rodzaje profili oddzielających dwie różne podłogi (o tej samej lub różnej grubości), profil ma różne kształty w zależności od rodzaju podłogi, w którą jest wstawiany. Najczęściej stosowany jest profil w kształcie litery „C” wyposażony w perforowaną klapkę i rowki, które gwarantują jego połączenie odpowiednio z posadzką i sztukaterią. Zastosowane materiały to: stal (chromowana i satyna), mosiądz (chrom i satyna) oraz drewno. Kuchnia połączona z salonem

Zastanawiasz się, która podłoga jest najlepsza do połączenia kuchni z salonem? Wybierz produkty najwyższej jakości, które zaowocują piękną podłogą zarówno do salonu jak i do kuchni, która przetrwa lata.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts