Wypadanie włosów

Przyczyny wypadania włosów są różne. Nie zawsze zresztą ten proces powinien budzić obawy. Jeśli nie wypada więcej niż pięćdziesiąt włosów dziennie, to zazwyczaj nie ma powodu do niepokoju. Na miejscu wypadniętych włosów powinny wyrosnąć kolejne. W przypadku włosów długich często można pomylić wypadanie włosów z ich łamliwością.

Wypadanie włosów może być spowodowane anemią. Łatwo wtedy zauważyć także inne objawy, takie jak łamliwość paznokci i bladość cery. Najlepiej wtedy udać się do lekarza, aby skierował nas na odpowiednie badania i rozpoczął leczenie.

Wypadanie włosów może być także wynikiem chorób skóry głowy, na przykład grzybicy. Głównym objawem jest wtedy zaczerwienienie i łuszczenie się skóry. Należy udać się do lekarza, by wykonał badania i przepisał odpowiedni środek. Leczenie samodzielne nie jest wskazane. Lekarz może zlecić badanie, dzięki któremu będzie w stanie przepisać środek, który najlepiej poradzi sobie z tą konkretną odmianą choroby. Samodzielnie musielibyśmy stosować metodę rób i błędów.