Żylaki

Zaburzenia krążenia są poważną chorobą. Nie tylko wpływają negatywnie na wygląd nóg, ale także mogą przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Wbrew pozorom problem żylaków dotyczy nie tylko kobiet – zaburzenia krążenia dotykają aż jedną piątą społeczeństwa – jednak to u nich występuje trzy razy częściej.

Trudno jest ustrzec się przed żylakami. W niektórych przypadkach choroba ma podłoże genetyczne. Tym bardziej warto dbać o zdrowie, a szczególnie o prawidłową wagę, ponieważ otyłość także jest przyczyną żylaków. Jeśli wystąpią duże zmiany w żyle, naczynie jest usuwane chirurgicznie. Nie warto dopuszczać do tej ewentualności.

Żylakom sprzyja przede wszystkim długi stanie lub siedzenie. Jeśli takiej pozycji wymaga praca zawodowa, a dodatkowo nie możemy spędzać czasu zbyt aktywnie, o wiele bardziej prawdopodobne jest, że pojawią się żylaki. Mniejszą szansę na zachorowanie będzie miał ten, kto po pracy wybierze się na spacer lub spędzi czas w jeszcze bardziej aktywny sposób, na przykład na pływalni.