Leczenie kanałowe a ból

leczenie kanaloweLeczenie kanałowe jest zabiegiem stomatologicznym, który pozwala na zapewnienie pacjentom zachowania naturalnego zęba, który wprawdzie jest martwy, ale nadal jest w stanie spełniać zarówno funkcję estetyczną, jak też uczestniczyć w rozdrabnianiu pożywienia. Z tego powodu leczenie kanałowe jest często stosowane w sytuacjach, gdy możliwe jest wyszczerzenie kanałów oraz wypełnienie zęba specjalnym materiałem utwardzającym.

Jednak wykonanie leczenie endodentycznego pozwala na zachowanie zęba po zabiegu przez wiele lat. Z tego powodu jest to rozwiązanie, które jest korzystne dla pacjentów, u których nie ma konieczności stosowania jeszcze zębów sztucznych.

Sama procedura związana z wykonaniem leczenia kanałowego jest realizowana po wykonaniu dokładnej diagnostyki , czyli przede wszystkim ustalenia jak wygląda zakażona miazga zębowa. Dopiero po wykonaniu zdjęć rentgenowskich stomatolog może określić sposób przeprowadzenia zabiegu. Jeśli chodzi o leczenie kanałowe boli to jest ono wykonywane w znieczuleniu.

Leczenie kanałowe jest procedurą medyczną, która nie jest przyjemna dla pacjenta. Z drugiej strony współczesna stomatologia sprawia, że można znacznie zredukować ból podczas zabiegu. Odpowiadając na pytanie, czy leczenie kanałowe boli warto wskazać, że wiele zależy od predyspozycji pacjentów. Z tego powodu stosowane są zarówno znieczulenia miejscowe jak też stosowane są w pewnych przypadkach również znieczulenia w formie narkozy w uzasadnionych przypadkach a decyzję w tej sprawie zawsze podejmuje stomatolog.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts