Ból brzucha – co to za choroba?

11Jeśli występują bardzo powszechne i łatwo dające się do zidentyfikowania objawy takie, jak wymioty czy biegunka, diagnoza co do przyczyny występowania takich symptomów jest o wiele prostsza dla pacjenta. Jednak w przypadku występowania tylko bólu w nadbrzuszu, które może być dość trudne nawet do zidentyfikowania, określenie przyczyny problemu nie jest zbyt proste.

Najczęściej jak boli trzustka możemy spodziewać się chorób ze strony tego organu. Oczywiście, nie świadczy to o niczym poważnym. Czy jednak trzustki ból może wywoływać jakaś ciężka choroba układu pokarmowego? Tak właściwie, dopóki nie przeprowadzone zostaną żadne bardziej dokładne badania bardzo trudno określić, jaki problem jest z naszą trzustką. Gdzie boli najczęściej Polaków brzuch?

Oczywiście najczęściej spotykane są przede wszystkim bóle trzustki. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy trzustka boli ale jest to jeden z organów najczęściej dających o sobie znać. Gdzie boli trzustka?

Przede wszystkim są to górne okolice brzucha. Warto zauważyć, że oprócz trzustki bardzo często Polacy odczuwają także takie boleści, jak ból jelita grubego. Może on świadczyć o wielu chorobach takich, jak na przykład nieżyt jelit czy też zapalenie jelita cienkiego. Jeśli odczuwamy intensywny ból w podbrzuszu to bardzo często przyczyną okazuje się zapalenie uchyłków jelita grubego. Oczywiście, przyczyną mogą być również inne choroby jelit. Objawy nie zawsze wskazują na konkretny organ.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts