Bolą kolana? Sprawdź to!

11Gdy kolana bolą i strzykają to znak, że dzieje się coś niedobrego. Ból zawsze oznacza reakcję organizmu na zmiany, których być nie powinno. Jak zatem wiadomo, nie można tej sprawy lekceważyć, bo objawy mogą się pogłębiać.

Co pomoże lekarz?

Myślisz, że wizyta u doktora jest zbyteczna? Otóż nie. Może on zlecić specjalistyczne badania, na przykład RTG kolan, które wskaże na źródło problemów. Dysponuje on ogromną wiedzą, doświadczeniem i narzędziami właśnie w postaci badań, dlatego konsultacja z nim pomoże nam zdiagnozować problem i usunąć jego przyczynę.

Co zapisze mi lekarz?

To, co poradzi doktor będzie oczywiście zależało od postawionej diagnozy. Zazwyczaj przepisuje on witaminy i łagodne leki. Jeśli jednak sprawa jest poważna, będą to specjalistyczne preparaty. Trzeba stosować się do zaleceń lekarza i regularnie przyjmować zalecone specyfiki. Jednym z nich jest na przykład synvisc. Z pewnością jest on w stanie przywrócić cię do pełnej sprawności i zdrowia.

Co dodatkowo?

Poza przyjmowaniem leków takich jak synvisc one  na pewno będziesz musieć oszczędzać swoje zdrowie i stawy. Jest to niezwykle ważny element każdej kuracji. Pamiętaj o tym, by zdrowo się odżywiać, a sport uprawiaj tylko wtedy, gdy lekarz na to pozwolił i nie zauważył przeciwwskazań. W przeciwnym razie ruch może wyrządzić ci więcej szkody niż pożytku. Po co więc ryzykować? No właśnie. Zdrowie masz tylko jedno, a raz utracone trudno będzie odzyskać! Nigdy o tym nie zapominaj i zachęcaj do dbania o siebie swoich bliskich.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts