Gdy cieknie z nosa

cieknie-z-nosaIstnieją takie przypadłości, których szczególnie nie lubi, ponieważ bywają naprawdę męczące i uciążliwe. Do takich można zaliczyć chociażby katar, kiedy nieprzerwanie cieknie nam z nosa, kaszel, czy łzawienie z oczu, które uniemożliwia nam normalne wykonywanie codziennych prac.

Różne objawy alergii

Oczywiście powyższe sytuacje mogą być objawami różnych chorób. Niekoniecznie musi być to popularne przeziębienie czy grypa, ale także, równie dobrze mogą to być objawy alergii, które występują równie często, jeśli nawet nie częściej. Oczywiście jeśli chodzi o taką przypadłość jak alergia objawy nie muszą być tylko takie, jak wspomniane wyżej lub nie muszą przebiegać w taki sam sposób. Na przykład zamiast standardowego kataru może występować zatkany nos bez kataru, który potrafi być też naprawdę uciążliwy. Zwłaszcza, jeśli poszczególne objawy się nasilają lub występują przez dłuższy czas mogą pozostać prawdziwym utrapieniem.

Metody zwalczania objawów

W praktyce, aby zwalczać poszczególne objawy alergii można stosować zarówno naturalne sposoby, jak i te bardziej specjalistyczne. Można stosować na przykład płukanki nosa, ale można też po prostu przyjmować leki, które od wewnątrz będą wspierać organizm w jak najszybszym zwalczaniu choroby. Ten drugi sposób jest oczywiście częściej praktykowany, tym bardziej, że obecnie większość takich leków dostępnych jest bez recepty, co oznacza, że można po nie sięgnąć w każdej chwili, jak tylko dostrzeżemy pierwsze oznaki wystąpienia alergii, niezależnie czy chodzi o zatkany nos, czy zaczerwienie skóry.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts