Czy jesteś skazana na przesuszoną skórę?

Sucha skóra niekiedy oznacza wiele problemów. Czasami zaczyna nas mocno swędzieć, a nawet szczypać czy łatwo pęka. Właśnie dlatego warto jest zrobić coś, by ją prawidłowo nawilżyć, co dzisiaj, dzięki temu że do dyspozycji mamy wiele profesjonalnych preparatów nawilżających, jest łatwiejsze. Przede wszystkim, trzeba sprawdzić, czy na co dzień rzeczywiście wypijamy wystarczającą ilość wody. Jeśli nie, koniecznie należy postarać się możliwie jak najszybciej to nadrobić. Poza tym, nasza dieta powinna być zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Nie zapominajmy o tym, jak ważne są w niej zdrowe tłuszcze.

Co jeszcze jest istotne dla kondycji naszej skóry? Regularny peeling. Jeśli jest przesuszona, trzeba wybrać kosmetyk, który został stworzony z myślą o potrzebach właśnie takiej skóry i nie będzie zbyt agresywny. Pod tym względem mamy wiele możliwości. Oczywiście, niezbędny jest też balsam lub inny kosmetyk mocno nawilżający.

Oferta podobnych preparatów jest nadzwyczaj bogata. Czasami jednocześnie mają inne działanie, na przykład ujędrniające. Naturalnie, jeśli chcemy poprawić stan naszej skóry, musimy być regularni i zdyscyplinowani. Do wyboru mamy kremy przeznaczone na różne części ciała, czyli chociażby kremy do rąk, pod oczy, kremy do twarzy, kremy do stóp czy preparaty pielęgnujące skórę biustu. Osoby, które mają problem z przesuszoną skórą powinny zainteresować się rozwiązaniem, jakim są emolienty.  Polepszenie kondycji skóry powinno mieć dla nas naprawdę duże znaczenie i dobrze jest tego prawidłowo dopilnować.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts