Skutki niedoboru magnezu

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich substancji. Jedną z nich jest magnez – pierwiastek ten odgrywa znaczącą rolę dla naszego zdrowia, a jego niedobory mają poważne konsekwencje. Osoby narażone na utratę magnezu z organizmu powinny więc zadbać o regularne jego uzupełnianie.

Można do nich zaliczyć m. in. kobiety stosujące antykoncepcję, ludzi często pijących kawę i herbatę, a także pacjentów sięgających po środki przeczyszczające lub moczopędne. Niski poziom magnezu w organizmie w dużym stopniu obniża odporność ma stres, a z kolei stres powoduje wypłukiwanie magnezu. W ten sposób tworzy się błędne koło, które z całą pewnością należy zatrzymać, bo nadmiar stresu negatywnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale też jest groźne dla zdrowia. Jakie są jeszcze objawy niedoboru tego ważnego pierwiastka?

O niskim poziomie magnezu świadczyć może bezsenność, ciągłe uczucie rozdrażnienia czy większa podatność na migreny. Nietrudno zauważyć, że dolegliwości te mogą w znacznym stopniu wpływać na naszą wydajność w pracy, koncentrację podczas wykonywania ważnych zadań, ale też obniżają jakość życia. Zbyt mało magnezu w organizmie jest poważnym problemem w przypadku kobiet w ciąży, ponieważ może to doprowadzić do skurczów macicy i przedwczesnego porodu. Ze względu na fakt, że pierwiastek ten bierze udział w tworzeniu układu kostnego dziecka, przyszłe mamy powinny zadbać o dostarczenie go do organizmu, np. sięgając po suplementy diety Magne B6 (https://www.magneb6.pl/).

Mieczysław Koleżak

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts

Możliwość komentowania jest wyłączona.