Fachowa pielęgnacja skóry

Fachowa pielęgnacja skóry może być przeprowadzana jedynie przy wykorzystaniu specjalistycznych środków służących do pielęgnacji skóry. Takie środki są powszechnie dostępne w sprzedaży, ale jeżeli są one używane w celach bardziej leczniczych, to sposób ich wykorzystywania powinien być konsultowany z lekarzem, farmaceutą lub pracownikiem drogerii. Tylko wówczas będą one mogły być w pełni skuteczne.

W przeciwnym razie bowiem osoba je kupująca jedynie się wykorzystuje, a nie będzie w stanie skutecznie poprawić stanu swojej skóry. Trzeba przyznać, że szczególnej pielęgnacji wymaga skóra atopowa i alergiczna oraz skóra chorobliwie nadwrażliwa. Tego rodzaju skóra bardzo źle znosi kontakt z wszelkimi środkami drażniącymi, a jednocześnie można podkreślić, że nawet takie czynniki, które dla normalnej skóry nie stanowią żadnego zagrożenia, mogą być już szkodliwe dla skóry nadwrażliwej.

Skóra atopowa wymaga szczególnej pielęgnacji z uwagi na to, że jest ona ciągle podrażniana i nigdy nie wiadomo, jakiego rodzaju czynniki mogą sprawić, że w takiej skórze odnowi się stan zapalny. Wobec tego bardzo ważne jest, aby stale używać podczas pielęgnacji takiej skóry = delikatnych, ale jednocześnie skutecznych środków, które będą w stanie skutecznie ją regenerować. Podobnie jest w przypadku skóry alergicznej. Skóra człowieka, który ma skłonności do przechodzenia różnego rodzaju reakcji alergicznych może być stale podrażniana, a wobec tego może ona wymagać ciągłego ponawiania na niej różnego rodzaju czynności pielęgnacyjnych i łagodzących.

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts