Co z tymi kleszczami? Ważne informacje dla posiadaczy zwierząt domowych

14Rozprawienie się z kleszczami u psa wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Po pierwsze, koniecznie musimy wiedzieć, jak usunąć kleszcza u psa. To podstawa do dalszego działania i identyfikacji problemów.

Szczególnie na początku kleszcza objawy bardzo trudno wykryć nawet weterynarzom. Warto jednak wiedzieć, jak wyciągnąć kleszcza psu, ponieważ dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób, na przykład boreliozy u psa. Nie jest to jednak aż tak łatwe zadanie, choć może być kluczowe w sukcesie leczenia naszego czworonoga. Borelioza u psa, a także anaplazmoza u psa i borelioza u kota to najczęściej występujące choroby odkleszczowe u psów i kotów. Aby ustrzec się przed nimi należy zainwestować w specjalne preparaty i dbać o swoje zwierzę regularnie, cały czas pamiętać o naszym pupilu.

Dopiero kompleksowa wiedza na temat tego, jak usunąć kleszcza psu, jakie są boreliozy u psa objawy oraz co na kleszcze dla psów warto podawać pozwala na uchronienie naszego pupila przed niezwykle groźnymi konsekwencjami ugryzienia przez kleszcza. Niemniej jednak przez cały czas należy zachować szczególną uwagę i po każdym wyjściu na powietrze, a szczególnie na łąkę, czy do lasu, sprawdzać skórę naszego pupila. Nie wiemy, kiedy i gdzie kleszcz może wbić się w naszego psa, czy kota, więc stały monitoring i prewencja będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem i zapobiegną wielu szkodliwym oraz wyniszczającym organizm chorobom.

 

Mieczysław Koleżak

Troche o mnie w tym artykule

More Posts